| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Voi ce parere aveti despre prietenia dintr`o fata si un baiat?

gagikmiu are o amica cu care ma dispera.nu se intalneste cu mine si se intalneste cu ea at wits' end ma scoate din sarite... mi se pare prea exagerata relatia lor... are poza pe ecanul telefonului cu ea si nu cu mine. vorbeste mai mult cu ea, decat cu mine angryangryangry dar m`am interesat si toti mi-au spus ca sunt decat amici, niciodata nu a fost nimic mai mult intre ei. eu nu stiu ce sa cred.

voi ce ziceti?:-ss plzzz... raspundeti`mi la intrebare sad

dau si funda

15 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se spune că o prietenie dintre un băiat şi o fată niciodată nu va fi niciodată numai atât, pentru că inevitabil unul dintre ei se va îndrăgosti de celălalt. Dacă prietenul tău are poză pe telefon cu ea, dacă îşi petrece mai mult timp cu ea, asta ar trebui să-ţi ridice ceva semne de întrebare. Tot ce poţi face e să vorbeşti cu el şi să-l întrebi clar în ce constă relaţia dintre ei. Sau o altă chestie ce poţi face e să te alături lor în plimbarea sau ieşirile pe afară, ca să observi comportamentul lui faţă de tine când fata respectivă vă e alături. Cel mai bine ar fi să-i spui lui că te deranjează şi să aveţi o discuţie serioasă pe tema asta, pentru că nu e normal. Baftă!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Uite care ar fi probabil tristul adevar, si te vei convinge pe parcurs, eu as vrea sa nu fie asa, dar: el tanjeste sa fie cu ea, ea il foloseste cand n-are ceva mai interesant de facut si se bucura de admiratia lui, iar el sta cu tine pentru ca e cea mai convenabila optiune acum. Are poza cu ea pe ecranul telefonului si crezi ca nu te-ar lasa balta pentru ea daca ar putea? Nu-ti pune prea mult baza pe loialitatea lui. Ori accepti posibilitatea ca situatia sa fie asa, ori faci o schimbare. E posibil ca el sa fi fost indragostit de ea dinainte sa va cunoasteti voi, dar neputand fi decat amici a fost disponibil pentru tine. Majoritatea fetelor n-ar accepta situatia asta, tu evalueaza realist situatia si apoi discuta civilizat cu el. Evident ca va nega atractia fata de ea, dar tu stii adevarul, ca nu e asa greu. Si poza din telefon schimbata n-ar rezolva problema, sa stii.

| Ririru a răspuns:

Buna.
Mi se pare cam dubios, eu care sunt o fire cam geloasa n-as suporta si mi-as varsa imediat nervii, si cel mai probabil l-as enerva.

Uite, cheama-l undeva, vorbeste, spune-i ceva de genu`" Daca mi-ai permite ti-as fi si eu prietena, si pana la urma nu inteleg de ce alegi sa stai cu ea si nu cu mine.".

Daca te iubeste va intelege, iar daca nu merge asa, iesi si tu foarte frumos cu un amicwinking, sa vedem daca-i convine sa iesi cu alt baiat ci nu cu el ^^.

| mystik a răspuns:

Intre un baiat si o fata prietenie nu exista, asta este o dragoste fara aripi! draga alexa, e ceva la mijloc si nu tb sa permiti sa te ia cineva ca pe o fraiera, impunete sa ti se explice ce se intimpla intre ei, iai pe ambii de fata si cere-le explicatii.pai se poate asa ceva? cum tu sa fii pe locul 2, cind de fapt esti prietena lui?
ar mai fi o solutie, fa-o si tu pe suparata si indiferenta, atunci cind iubesti indiferenta doare cel mai tare, va fi un test in a vedea cit de mult tine la tine, sau esti o persoana in plus in asa-zisa lor prietenie.nu lasa chiar totul dupa el, si la urma urmei fii tu cea care decide, raspunsul intrebarii tale se afla la tine, fii sigura pe tine si mergi inainte!

| alone a răspuns:

Pai poate ca sunt doar amici dar asta nu anseamana ca el nu are altfel d sentimente pentru ea! si dn cate am anteles d la tine u o place mai mt p ea decat p tine nu? poate ca tine mt la ea ca pr si sunt mai apropiati sau poate st indragostiti unu d altu dar nu au curajul sa recunoasca asta?

| Ea12345 a răspuns:

In general, baieti cauta in alta parte ce nu gasesc la prietenele lor...Intreaba-te c eface cu ea? Poate ca ea-l asculta, il intelege si vorbesc mult depsre diverse chestii... Poate daca si tu ai fi o prietena buna pentru el, ar petrece timpul mai mult cu tine.

Prietenul meu este la fel.Are o,, sora". Eu personal ma inteleg ff bine cu ea.Am foarte mare incredere si in el, si in ea si nu ma deranjeaza sa o aud pe ea vorbind despre el sau invers. Oricum, nu e xhiar asa cum vad la tine... Plus ca ea pune vorbe bune despre mine lui, si mie despre el laughing

Are nevoie de prieteni...Insa @ganduri albe are dreptate! Asta depinde si de cate ii permiti tu. Vorbeste cu el despre chestia asta si spune-i ca te deranjeaza...Incearca sa-i oferi tu ce gaseste el la ea si vei vedea o schimbare mare.
Succes!kiss

| Ea12345 a răspuns:

@evelin, zici ca esti sora prietenului meu laughing

| Ea12345 a răspuns:

Si pe sora iubitului meu o cheama altfel laughing

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai ar trebuie sa vb cu el si sa ii zici mai baiete dar ea e gagikta sau eu?
ca vad ca ne incurci poate e ceva intre ei si nu stii u si stiu doar ei nah ar trebuie sa deskizi ochii pana sa nu fie prea tz eu asa as face ori esti cu mine mai ales faza cu poza eu nu as suporta asa ceva dai o mama de bataie ei sau vb cu el si vezi ca nu e va normal

| Abcdefg123 a răspuns:

Mystika;;] intre o fata si un baiat se poate lega o prietenie;]!
Ew ma inteleg suuuuuuuuper bine cu baietii :], fetele sunt rele, mereu vor fi invidioase si barfitoare;].
Oricum Alexa, ar trebui sa i`ei niste masuri, nu e foarte normal thinking ce face el. Incearca sa te imprietenesti cu ea :p, poate o sa mearga :p

Bafta :*

| evelin_1888 a răspuns:

Si eu am un astfel de amic(el ma striga sis iar eu pe el bro)...recunosc ca la iceput el a vrut sa fim impreuna iar acum suntem cei mai buni prieteni.si mie mi se pare ciudat atunci cand mi se intampla ceva rau ca ma ia in brate(chiar daca frateste) si ca ne spunem aproape orice. e bine pentru un baiat sau pentru o fata sa aiba o/un astfel de amica/amic.
recunosc in locul tau nu as accepta nici eu ca prietenul meu sa fie asa de apropiat de o fata, mai ales daca respectiva nu imi e prietena(1.nu as vrea ca ea sa afle ce fac cu pr meu si 2.stiu din experienta ca ar primi foarte multa atentie din partea lui)
ma ingrijoreaza la tine ca prietenul tau are poza cu ea pe ecranul telefonului. poate au o relatie pe ascuns nu stiu, dar asta da de banuit.
ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el, iar in urma acestei discutii sa iei o decizie corecta. poti incerca sa o cunosti mai bine pe aceasta fata.Bafta:*

| evelin_1888 a răspuns:

Lory nu cred ca suntlaughing...pe prietena lui bro o cheama altfellaughing

| Cumătru de la Galați a răspuns:

De multitasking ai auzit?
Cam asta face prietenul tău.
E ca un procesor cu două nuclee, fiecare nucleu se poate ocupa, la nevoie, de un anumit proces, fără probleme.

Ar trebui să fii mîndră că ai un prieten așa de performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing de ce ii permiti?!
or fi ei prieteni, s. or intelege bine, dar nu se stie niciodata.
nu poti sta cu el la nesfarsit cu gandul numai la amika lui fara sa ii spui ca te deranjeaza.
ori vorbesti deschis cu el si ii spui cum sta treaba si el este de acord sa o lase mai usor cu prietena lui.
ori te poti imprieteni cu ea
ori. taci si accepti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru am patit si eu. Ea mi-a facut cunostinta cu el (a facut lucrul acesta pentru ca ea presupunea ca el o sa isi bata joc de mine asa cum facea el de obicei). Se sfatuiau iesau la suc etc...eu o consideram p ea cea mai buna prietena a mea.De ciuda ca eu ma inteleg din ce in ce mai bine cu el a inceput sa se dea la el si apoi s-au facut sex. A trecut o vreme pana eu sa imi dau seama. d fapt el mia recunosct si mi-a cerut iertare iar de etunci mi-a jurat ca nu o se mai intample asta ca ea nici nu mai vb d atunci nici eu nici el si acum avem 2 ani de cand suntem impreuna si simt ca ma iubeste mai mult decat isi iubeste familia...asa ca sfatul meu este sa discuti ca el ca poate rezolvati problema si o sa fiti impreuna si fericiti. pup si bafta!