| AnkaNutza1234567890 a întrebat:

Voi suferiti din dragoste? Ce sa fac daca il iubesc de 6 ani, credeam ca si el ma place, dar tocmai am aflat ca place cea mai mare dusmana a mea, ce sa facc? Please, spunet-mi?

Răspuns Câştigător
| Denisa_Mezei_1997 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti si cauta pe altcineva care te merita daca el nu am vazut adevarata valoare.Sau vorbeste cu el spune-i cea ce simti pentru eel. poate el nu o place pe acea fata cu adevarat

| AnkaNutza1234567890 explică (pentru Denisa_Mezei_1997):

Cred ca am sa-i spun si am sa aflu pe cine place, mersi, funda tie!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te poate opri sa-l iubesti in continuare, nici macar marea ta rivala. Daca tu crezi ca-l iubesti, atunci trebuie sa te bucuri pentru fericirea lui. Asteapta frumusel, va veni si randul tau!

| MiruD a răspuns:

6 ani? e greu sa il uiti. Mai ales ca l-ai iubit si ai fost dezamagita.
Eu in locul tau m-as retrage cu o mare durere in suflet. Pentru ca a fost alegerea lui. Si nu are rost sa insisti. Dragoste cu sila nu se poate. Si iti vei face mai mult rau, presandu-l si rugandu-l sa se intoarca la tine.
Cu parere de rau, iti zic sa il lasi sa isi traisca viata cu cine vrea!

| lizemm a răspuns:

Draga mea in primul rand imi pare rau pentru tine. stiu ce inseamna, si eu am trecut prin chestii de astea. daca nu se mai poate face nimic, eu te sfatuiesc sa il lasiin pace, sa nu il mai cauti, si chiar daca nu esti fericita, cand il vezi pe el sau prietena ta zambeste. fii optimista. fa-ti o schimbare de look, de haine, imbraca-te mai atragator, sexi, femin (dar ai grija sa nu cazi in extrema cealalta sa te imbraci ca o piti) si cu siguranta isi va da seama ce a pierdut:* bafta fii tare