| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de vreo 4-5 luni (ea 19 eu 21) si am hotarat amandoi sa ne incepem viata sexuala, aman2 fiind virgini.
La ce ar trebui sa am grija, sa fiu atent si ce ar trebui sa fac, primii pasi? Ma gandesc ca fara lubrifiant ar fi cam greu pentru ea.
Astept sfaturi happy

6 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Ar trebui sa ai grija in primul rand la atmosfera, sa fie relexanta pentru amandoi. Apoi sa comunicati unul cu altul. Protejati-va, folositi prezervativ. Referitor la lubrifiant, e mai bine sa ii ai decat sa nu.
Preludiul e important, incearca sa o umezesti cu mana inainte de penetrarea propriu zisa. Mai intai in zona clitorisului, cu degetul umezit in lubrifiant, apoi introdu-l usor in vagin.
Dupa asta, penetrez-o usor. Ai grija de fata.

| Emilian65 a răspuns:

In primul rand, sa ai la tine cateva prezervative pe care sa le folositi in timpul actului sexual.

| ywar a răspuns:

Ma ofer eu sa te ajut, contra cost. Eu... citesc cu ea sonetele de dragoste a lui Shakespeare iar pe tine te o oblig sa ne asculti. Ce zici de asta?

| Daria0123456789 a răspuns:

Sa folositi protectie si sa nu sariti peste incalzire. Nu-i atat greu fara lubrifiant cat timp e suficient de excitata.

| anonim_4396 explică (pentru Daria0123456789):

Poti dezvolta, te rog?

| Daria0123456789 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prezervative si preludiu. Dar LaraClarice a zis-o mult mai cuprinzator si bine.