| Melii199 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de care imi place foarte mult, el m-a sunat de mai multe ori si ieri l-am sunat si eu ( pentru prima oara ), apoi seara m-a sunat din nou... insa azi nu am vorbit deloc.
Sa il caut eu din nou?
Nu prea imi place sa il sun pentru ca mereu il prind cand este la suc cu baietii, la fotbal sau cand doarme; ma gandesc ca il stresez.
Ce sa fac?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca iti place,il suni.
Un telefon pe zi,nu poate deranja pe nimeni.Un apel.
Si,daca nu vrei cu nici un chip sa deranjezi, trimite un mesaj simplu "pentru ca nu vreau sa deranjez, prefer sa-ti scriu, esti bine, totul ok?".
Si s-a rezolvat!

| Anailyn a răspuns:

Daca vrei sa faci aia, pai fa! Nu trebuie sa te intereseze ce spun altii. Nu fi stresata, din cand in cand da semne de viata si poarta-te cu el precum cu o prietena. Intre timp, lucrurile se vor schimba. Vei vedea happy Acum 4 ani am trecut prin asta, si sunt cu el de atunci.

| neutrino a răspuns:

Abtina-te, fii sigura ca daca era mort dupa tine, telefonul iti suna permanent.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru neutrino):

Te mai gandesti si la chestia sa nu fi insistent, ca baiat intelegi? Oricum, poate nu vrea s-o sacaie gandindu-se ca poate ea m-ai are si alte ocupatii... si na ce sa zic. In legatura cu intrebarea ei, incearca si tu sa-l suni si daca sa zicem doarme nu-i problema daca a inceput sa te placa n-o sa-l deranjeze. si na poate sa renunte la 10-15-20 minute pentru tine daca lucrurile se intreapta catre o relatie daca nu nu mai sunt valabile lucrurile de mai sus.

| neutrino a răspuns (pentru Coarna_Mihai_1990):

O persoaana indragostita, crede-ma, nu mai are timp pentru nimic altceva!

| cristimihailov a răspuns:

Fa-i scandal ca mereu il prinzi aiurea cand il suni. O sa iti spuna el cand e ok sa il suni.

| girlpoisson555 a răspuns:

La fel ca tine și el are nevoie de atenție, e normal să aștepte să îl suni și tu. Lasă puțin orgoliul la o parte, are nevoie să știe că și tu vrei să îl cauți. Și eu sunt ca tine sau mă rog, eram, până am primit o replică gen: "Ceva extrem de greu sa dai un telefon in ziua de azi."
Spune-i de ce nu îl suni; oricum el îți va zice să o faci. Crede-mă și băieții au nevoie de atenție exact cum avem și noi, doar că ei nu se exteriorizează așa tare. Dacă tu îți dorești să îi auzi vocea, sună-l. Dacă spui că el te-a sunat de mai multe ori, fă-o și tu, nu e așa greu, crede-mă big grin! Au și ei nevoie de atenție.

| Melii199 explică (pentru girlpoisson555):

Da mi s-a mai spus, doar ca mereu cred ca eu cand il sun, il deranjez...

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Melii199):

Păi. Ce te face să crezi că îl deranjezi? Îți spune el asta? Ce relație există între voi? happy

| Melii199 explică (pentru girlpoisson555):

Nu, nu mi-a spus niciodata ca il deranjez, doar ca asa simt eu.