| GogosikaInfuriata a întrebat:

Vorbesc de 2 saptamani cu un tip pe net, nu suntem din acelasi oras, distanta dintre noi fiind de 55 de km, si am cam vrea o relatie serioasa, el pe motiv ca acolo nu gaseste o fata pe placul lui, el fiind mai pretentios (zodia fecioara) si ca ar vrea cu mine pentru ca eu sunt genul lui (i-a placut descrierea mea de pe un site si ce tip de partener de viata imi place) si cica sunt prima fata care l-am atras cu gandirea si la nici o fata nu s-a gandit cum se gandeste la mine. A ramas ca o sa ne intalnim dar nu prea curand pentru ca de o luna m-am desp de fostul si inca nu ma simt pregatita sufleteste + ca vreau un timp singura numai pentru mine, sa nu am de-a face cu nimeni. I-am spus a fost de acord, zicandu-mi ca depinde numai de mine (nu ma bazaie la cap sa ne vedem mai repede) si asteapta momentul cand ii voi zice ca "haida" el se va urca in masina si in juma` de ora ar fi la mine. Nu mi se pare ceva iesit din comun, sa ii placa aceste lucruri la mine, dar e un timp scurt 2 saptamani si el deja imi zice pui si nici macar nu m-a vazut o data la fata (decat la web) imi spune tot ce face, unde merge, cat sta, i-am dat nr de tel. ma suna zilnic vorbim cate o 1h-2h straight face plus mesaje. Ceea ce ma cam pune pe fuga sunt tocmai sentimentele lui (mi-a zis ca vrea o relatie serioasa, nu e afemeiat, desi ar trage femeile la el, pentru ca e un tip si avut, dar ca simte nevoia sa fie cineva langa el, dar nu oricine, cineva care sa-l sprijine, sa-l ajute moral si sufleteste) si faptul ca-mi vorbeste deja de parca am fi impreuna, imi spune de fiecare data "ce face puiu meu" de parca as fi deja a lui straight face Mi-a spus ca daca ar fi sa fim impreuna el ar face orice ca sa dureze, chiar sa se mute la mine in oras, sau sa ma ia pe mine la el, chiar si chestiile astea mi se pare ca le-a luat in calcul mult prea repede, inca din prima zi cand am vb pe mess. a pus oarecum problema asta. Nu stiu ce sa cred, as incerca ceva cu el, in ciuda distantei, stie ca eu nu am masina si ca nu as putea sa merg sa-l vizitez, si ca toata relatia va consta in venirea lui la mine ca tot are masina. O fi vreun obsedat, sau pur si simplu s-a saturat de aventuri si vrea ceva serios si stabil? Mi-a zis ca a trecut prin multe, e patit, a ramas fara tata de la 7 ani, a avut fel si fel de fete, majoritatea pe interes. Doar o sg relatie a avut de 2 ani, si mai doua care zice ca le-ar putea numi "relatie" ca restul au fost aventuri. Are 23 de ani, mi-e frica sa nu vrea sa se insoare, si sa caute asta la mine laughing ca eu am doar 21 laughing Ce parere aveti? Merita sau Nu? In opinia voastra happy

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Desi descrierea mi se potriveste (mai putin partea cu varsta si aventurile) laughing, nu -s eu ala, dar fiind unu care pricepe cat de cat ce cauta tipul asta, sa fiu in locul tau as avea incredere in el si m-as intalni cu el, as lua totul incet... ca poate iese ceva frumos!
Tre sa tii cont ca modul de gandire pe internet iti creeaza o alta fata oarecum, fara contact direct vizual si palpabil, mintea ne creiaza un alt profil. Nu ca ar fi ireal, e doar psihicul si partea aia mai roz.
Ai grija si mult spor!

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Din ceea ce spui tu, pare unbaiat de treaba, care sigur s-a saturat de aventuri. E la varsta cand se gandeste serios la intemeierea unei familii, la viitor. Un astfel de baiat, nu mai pune accent pe modul cum esti imbracata, cat de aratoasa esti. el se gandeste la tine ca la viitoarea luisotie, mama viitorilor copii. Aveti varste apropiate, a vazut ca nu mai esti o pustoaica cu capul dupa cai verzi pe pereti si cred ca-i place caracterul tau. Eu zic ca merita sa incerci.

Abh
| Abh a răspuns:

Doua saptamani si ati ajuns aici? = vrea sa ti-o traga.
fii desteapta si lasa-l. Chiar daca, printr-o mare minune, nu vrea sa ti-o traga, are niste probleme psihice cu care nu cred ca vrei sa te incarci.
ce face puiul meu? fugi, fetito.

| KidaxRawr a răspuns:

Eu inteleg cum ii cu dragostea asta pe net si la distanta.Si eu l-am cunoscut pe net pe iubitul meu si el statea in baia mare dar s-a mutat impreuna cu familia lui in olanda dar la vara ne vom intalni, si eu zic ca merita si tu sa il iubesti.big grin

| doctorz a răspuns:

Stai cuminte! Dupa ce te urca in pat nu te mai cunoaste!