| maria_2139 a întrebat:

Vorbesc de mult timp cu un baiat.Acuma cateva zile l-am intrebat daca ma place...si nu a raspuns (cand ma intalmesc cu el imi da impresia ca ma place,rade, glumeste se ingrijoreaza etc... )ce sa cred? sau ce sa fac? big grin (dau FUNDA)

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, baiatul nu te place, dar de jucat, s-ar putea juca!

| cristimihailov a răspuns:

Spune-i ca il placi.
Si apoi mai intreaba-l odata daca te place.

Daca nu raspunde, da-i o palma si intreaba-l daca ii este greu sa spuna da sau nu sau prefera sa te lase sa astepti raspunsul ca proasta, caz in care ai dreptul sa te simti jignita.

Motivatiile sunt urmatoarele:
Daca i-ai lipit palma, atunci:
1. daca te place si te vede ofticata o sa sara sa te linisteasca si sa te asigure ca te place, si ca nu a dorit sa te faca sa te simti prost.

2. daca nu te place, atunci va incerca cat de cat sa te impace si apoi nu o sa il mai vezi pe langa tine, o sa se fereasca non stop.

In ambele cazuri esti castigata. In primul cu o relatie, in al doilea cu libertatea si cu certitudinea ca nu te place.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Speriel un pic, date pe langa el, poate chiar date sa-l pupi ( pe obraz, momentan ) si daca nu refuza ceea ce face si-ti va da inapoi pupicu si va incepe sa fie mai intraznet si el inseamna ca te place si... dupa cum se vede nu sunteti prea mari si normal ca nu-ti va recunoaste in fata e normala chestia asta big grin Fa cum am zis cred ca va emrge sigur big grin

| Electro622 a răspuns:

Daca rade,glumeste etc. nu inseamna neaparat ca te place,iseamna ca are carisma,ca este sociabil,si ca are simtul umorului.
Crede-ma,si eu mai fac asta cu prietenii mei indiferent ca sunt fete sau baieti,oricum... daca tu simti atat de tare ca te place, poti sa il intrebi personal (cred ca l-ai intrebat pe mess, facebook sau ceva de genul.), deoarece vei primi un raspuns sigur. oricum, putin curaj si succes. Sper ca te-am ajutat

| AlexCelCurios a răspuns:

Te iubeste, bucura-te alte fete sunt ignorate.tu esti norocoasa
BRAVO

| hoolygan a răspuns:

Mai bine astepti sa iti raspunda el