| Ana2000MariaIoana a întrebat:

Vreau cat mai multe metode de masturbare pentru fete. Sa raman excitata cat mai mult.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uită te la stirile de la ora 17 la pro tv, vei ramâne impietrită de ce vezi acolo.laughing

| RAY a răspuns:

In afara de atingerea vaginului ce metode mai vrei? ia-ti o oglinda si descoperati vaginul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista metode de masturbare, fiecare face cum simte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Organismul fiecarei femei poate sa aiba anumite mici particularitati care o vor face sa fie diferita fata de a alteia, tot asa si sentimentele ei, sau senzatiile, dorintele, placerile ori satisfactiile vor fi diferite si din acest motiv ceea ce i se portiveste cuiva este posibil sa ti se potriveasca si tie in totalitate, partial sau deloc. Din acest motiv si modul precum si tehnica ta de a te masturba tine atat de imaginatia ta, cat si de obiectele folosite pentru a-ti provoca excitatia maxima. Doar prin incercari, experimentari si tatonari vei ajunge tu de una singura (daca nu ai un prieten/iubit) sa-ti determini cele mai excitante pozitii sau modalitati de a-ti crea placere, satisfactie sau orgasm. Ar fi ideal sa combini excitarea intravaginala cu mangaierea zonelor erogene exterioare si sa folosesti si factori excitanti vizuali sau anumite efecte sonore pentru a-ti amplifica la maxim placerea si satisfactia finala. Succes!

| Atlas33 a răspuns:

Nu metodele de masturbare sunt importante ci imaginatia, fantezia, libertatea de a-ti imagina exact ceea ce te excita mai tare si-ti produce fluturi in stomac. uneori unele imaginatii sunt mult prea perverse si totusi ele produc orgasmul in adevaratul sens. succes

| doctorul71 a răspuns:

Prietena mea m-a rugat sa cumpar o trusa cu ustensile pentru asta... a meritat. Daca vrei sa incerci...