| deliiia1234 a întrebat:

Vreau fetele cu experienta in dragoste si sex sa spuna daca au ramas insarcinate pt ca partenerul a bagat-o de cateva ori fara prezervativ, am tot pus intrebari si primesc acelasi raspuns (copy-paste) care deja il stiu pe de rost si nici macar nu e din experienta personala.Rog fetele,care vor, sa spuna din experienta lor.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unele da, unele nu. NU o sa gasesti prea multe fete care sa-ti spuna din experienta proprie, in ziua de azi exista multe metode contraceptive si in general oamenii au acces la educatie, asa incat sex neprotejat fac in general cei care isi pot asuma o sarcina, nu cei care stau dupa aia cu frica in san.
Trebuie sa intelegi ca nimeni nu stie ce se va intampla in cazul vostru, numai Dumnezeu. Stai cumintel, asteapta trei saptamani si vei afla. Daca gasesti acum 5 fete care nu au ramas si 3 care au ramas, cum o sa consideri, ca voi sunteti deja sau nu parinti? Experienta altora nu te ajuta nici un pic. Exista risc de sarcina, trebuie sa ti-l asumi, sa te gandesti de ce ai vrut sa faci sex neprotejat si sa astepti. Trebuia sa iti pui intrebarile astea inainte, e inutil sa intrebi acum si sa te agiti. iar daca esti insarcinata, agitatia ta ii poate face rau copilasului tau, ceea ce nu este de dorit.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si in continuare o sa primesti aceleasi raspunsuri. teoria zice ca se poate, practica in schimb are prea multe variabile.

mai cauta tu pe aici intrebari disperate de la fete care nu stiu cum sa avorteze si ai sa vezi ca au existat si cazuri reale

| neutrino a răspuns:

Poti ramane gravida chiar daca cel mic te-a vizitat liber numai cateva "curse". Pentru el este suficient pentru a-si face de cap.

| SkyPilot a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva, eu stiu pe cineva care a ramas din asa ceva. Deci se poate!

| Alcyon a răspuns:

Problema e ca fiecare femeie e unica. Unele fac plozi pe banda rulanta, altele in schimb se chinuie ani de zile sa aiba un copil. In afara de asta, fertilitatea e influentata foarte mult de varsta. La 20 de ani, ramai gravida mult mai usor ca la 30. Prin urmare, nu te poti lua dupa altii/altele care-ti spun ca au facut-o nspe ani neprotejat si n-au patit nimic. E posibil ca tu sa ai ghinion.

| Neuronul a răspuns:

Fetele sunt mai confidenţiale decât băieţii.
Nu cred că va povestii cineva experienţe atât de personale.
În schimb pot să-ţi spun că doar prin câteva penetrări nu poţi lasă o fată însărcinată.
Şansele sunt destul de mici.
Dar gândeşte-te, este nevoie de un singur spermatozoid pentru a fecunda ovulul.

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Daca a bagat-o de cateva ori ai toata sansa sa ramai