| AndrewJohnson a întrebat:

Vreau sa aflu raspunsul la urmatoarea intrebare deoarece am citit pe net o gramada de chestii despre masturbare dar nici una nu a fost ca cealalta,unii spun ca nu e bine, altii spun ca e bine etc. Ceea ce vreau eu sa stiu este daca e bine sa te masturbezi si daca intr`adevar patesti ceva.Ma masturbam foarte des in fiecare zi chiar si de 2-3 ori / zi.Asta am inceput sa practic de la varsta de 8-9 ani,iar eu vazand ca este placere incet incet am ajuns sa fiu "dependent". Intr-un final dupa atatia ani am ajuns sa port aceasta discutie si cu tatal meu care mi-a spus sa nu mai ma masturbez deloc deoarece atunci cand voi pipai o fata sau sa fac dragoste cu ea nu voi mai simti nici o placere si nu ma vor mai atrage femeile,este adevarat acest lucru? Din cate am citit pe net spune ca este bine sa te masturbezi deoarece scapi de cancerul de prostata, de la altii aud ca e bine sa te masturbezi minim de 2-3 pe saptamana. Daca as putea sa aflu de la voi un raspuns concret as fi foarte multumit.Multumesc si sper sa ma putei ajuta cumva.

3 răspunsuri:
| RUDOFL4X4 a răspuns:

Stai linistit nu patesti nimic si da cand faci sex cu o fata simpti

| Dafuqq a răspuns:

Masturbarea afecteaza inima.
Daca te masturbezi de 100 de ori pe zi(am un coleg) iti scad sansele sa traiesti acei '' 100 de ani ''.
asa de 2-3 ori pe saptamana e okay, dar nu dai ca disperatul.
Funda?happy

| AndrewJohnson explică:

Am inteles ca masturbarea iti schimba si comportamentul ( ai pierderi de memorie, te inchizi in tine, iti afecteaza sistemul nervos si cel osos, stai izolat, etc.) Mie imi este frica ca masturbarea sa nu imi strice viata si sa fie adevarat ce spune tata ca masturbandu-ma nu voi mai avea dorinta si nici placerea atunci cand pipai o fata sau fac sex cu ea.Imi mai este frica sa nu devin ipotent adica sa nu mi se mai scoale.