| Dj Zozo a întrebat:

Hei! Am o mica problema...imi place de un tip de la fosta mea clasa(tin sa mentionez ca nu m-am mutat si din scoala). E dragut, ne intelegem super bine, dar eu ma gandesc si la "fostul", pana acum cateva zile eram certati acum ne'am impacat(ca si amici), dar dupa 7-8 luni eu inca ma gandesc la el.Nu stiu, imi place de tipul ala, dar nu cred cred ca am nicio sansa.Desi cu fostul as putea sa ma impac(adica un prieten de al lui mi-a spus ca acesta vrea sa ne impacam, si nu ca amici), dar nu prea vreau mai ales dupa ce ca m'a lasat pentru o fata de trei oristraight face. Acum eu nu stiu ce sa fac:sa ii spun tipului de care imi place sau sa tac si sa incerc sa nu ma mai gandesc la fostul? Please help! Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Lavy_4392 a răspuns:

Sincer...incearca sa nu te mai gandest la ex`ul mai ales ca nu e genul de baiat care sa merite sa ii mai acorzi o sansa. poti sa ramai amica cu el (dar atat) el va regreta si va fi prea tarziu...
eu am o vorba : " unde scuip nu ling"
Si despre fostul tau coleg... daca este singur si sti ca nu il intereseaza o fata ...si tie chiar iti place de el arata`i lucrul asta.este posibil sa fie aceleasi sentimente si din partea lui.
cine stie poate ca va iesi ceva frumos. vb cu el.
bafta

3 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Poi daca te-a parasit de 3 ori pentru alta fata, inseamna ca te considera a 5 roata la caruta, cand nu are vine la tine. u l-ai tot primit si el sa invatat. Baiatul asta nu-i de tine ar fi mai bine sa incerci cu baiatul din fosta ta clasa, bine nu-i arata ca mori fara el zii si u ca ti se pare ca e dragut intr-un mes si asteapta reactiile lui, dupa aia vei sti ce ai de facut. Bafta, draguta!

| Dj Zozo explică:

Apropo...am uitatstraight face
tipul de care imi place sta cu doua colege de ale lui. el spune ca nu le place pe nici una, dar nu stiu ce sa cred.si in ultimul timp nu prea am mai vorbit decat pe mess, la scoala nu ne vedem deoarece sta cu alea.
mrg, mersi:*

| alexandrapisi a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la fostul ca nu merita...mai ales dupa ce te-a lasat pentru o fata de 3 ori... el nu te merita.
Iar despre fostul coleg incearca sa ii dai de inteles ca il placi si fii atenta ce fel reactioneza el cand sta pe langa tine.