| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu cea mai buna si rapida metoda sa pot scapa de cosuri! Am incercat toate prostiile si nu mergecrying

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu le rupe si nici nu le sparge ca-ti raspandesti infectia si agravezi totul. Cel mai bine te duci la dermatolog. Poate ai o infectie in sange care trebuie tratata cu antibiotic.Medicul o sa-ti dea si tratament adecvat tipului tau de ten si in functie de tipul acneei.Am patit si eu ca tine, iar dupa ce am mers la dermatolog si am inceput sa iau antibiotic, nu mai am probleme.
Bafta.>:d

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa le rupi si daca vezi iar le rupi pana dispare, asa scapi mai repede (cu unghia nu cu alt obiect)

| RXN a răspuns:

Beiibi2@Malaiul agreseaza tenul, nu scapa de cosuri.happy

| Pissy a răspuns:

Da`ti cu malai. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mousie a răspuns:

Du-te la doctorul de familie si sa iti dea trimitere la dermatolog. Acesta o sa-ti dea tratament pe care-l iei de la farmacie gratis sau cel mult pana in 10 lei dai pe el. Si mai este o solutie DOINA se numeste, cu extract de castraveti. E foarte ieftina 5 lei cam asa si e foarte buna. Dar daca te dai cu doina o faci macar o data pe zi. Te dai seara si ramai asa pana dimineata, chiar daca e unsuroasa si e greu, dar asta e

| Michidutsa a răspuns:

Cu ceai de galbenele.
Iti faci ceai de galbene si te clatesti cu el de trei ori pe zi, ca si cum te-ai spala pe fata.
Incearca kiss!

| dollydee a răspuns:

O solutie eficienta : dermatolog.

| ღmarynaღ a răspuns:

1:nu mai stoarce cosurile pentru ca apar altele si daca ai unul mare demachiazate inainte si dupa pe fata si cu sapun pe maini
2:demachiazate dimineata si seara sicateodata si la pranz iti recomand demachaintul de la yves rocher nu da cu sapun pe fata
3:indeparteaza parul de pe fata pentru ca parul nespalat in atingerea frunti o irita si produce cosurile si punctele negre
4:Stresul si somnul foarte putin cresc producerea sebumului pielii, care, in combinatie cu praful si mizeria, blocheaza respiratia
porilor dormi la pranz 30 de m si noapte 8 ore
5:schimbati fata de perna in fiecare saptamana pentru ca pe ea aduna bacterile si degeaba faci tratamente daca nu schimbi fata de perna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zinerit! merge

| laurika_7462 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara TINCTURA DE PROPOLIS e o solutie.