| NoName_1415 a întrebat:

Vreau si eu cea mai buna si rapida metoda sa pot scapa de cosuri! Am incercat toate prostiile si nu merge sad si de la avon si zynerit tot nu mergecrying

Răspuns Câştigător
| RoxAnneLove a răspuns:

Foloseste apa termala. funda?

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Hei, salut!
Asa eram si eu inainte. Imi doream foarte mult scap de cosurile astea care apareau cand ti`era lumea mai draga.Si la fel ca tine am incercat o gramada de solutii si n`au functionat. Recunosc ca n`am fost la dermatolog desi aveam de gand. In timp am acceptat ca asta e situatia si ca asa e in adolescenta.
Am inceput sa`mi dau cu fond de ten pentru a le mai ascunde cat de cat si pentru a nu mai avea fata atat de lucioasa. Nici in prezent n`am scapat de ele, dar am gasit ceva de la avon si imi merge foarte bine. E vorba de clearskin, dar cred ca ai folosit si tu.Pe cine am mai auzit s`a plans ca n`a dat rezultate. Nici in prezent nu am scapat de ele dar nu ma mai deranjeaza asa tare. Cu timpul vor disparea.
Eu zic sa mergi la un dermatolog, dar sa nu te astepti la rezultate uimitoare. Pana atunci incearca sa nu`ti mai faci atatea griji si s ate obisnuiesti. Daca vei deveni o persoana obsedata de cosuri chiar o sa-ti faci viata mai grea laughing Pana la urma nu esti singura persoana care are cosuri. Toata lumea are sau a avut o data.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Incearca garnier pure activ roll-on

| Draagos a răspuns:

Incearca cu sotret ...sunt pastile. unpic periculoase...da nu mai au scapare 100%

| XxBloodShotEyexX a răspuns:

Incearca sa te dai dimineata si seara cu suc de lamaie,te speli cu apa si sapun, apoi te dai cu miere, iar dupa te clatesti cu apa calduta si te dai cu o crema hidratanta. Sper sa-ti fie de folos aceasta metoda pentru ca la mine a dat rezultate. happy

| SecretLady a răspuns:

Eu am folosit si folosesc :
Dimineata imi frec fata cu usturoi (pisat/sau taiat) si il tin timp de o ora dupa aceea ma spal cu sapun si apa calduta
Si din 3in 3 zile imi cumpar o lamaie si imi dau cu sucul din ea pe toata fata (ustura rau)

Acestea sunt naturiste si eficiente...
O zi buna, pa-pa

| plasticsmile a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un consult ca nu te mananca nimeni, nu mai incerca tot ce auzi de la anumite persoane pentru ca fiecare difera in functie de organism.La doctor ti se va da si un regim. Am avut o colega care avea toata fata plina si a fost la doctor a tinut regimul si acum vag mai are asa ceva... funda?