| andreea_3169 a întrebat:

Vreau si eu un raspuns atat de la fete cat si baietibig grin

Sunt cu un baiat de 5 luni si de ceva timp imi tot bate apropouri legate de sex, dar problema e ca eu nu vreau sa-mi incep viata sexuala inca, el e foarte atent cu mine si ma respecta mult(uneori cred ca e mai mult obsedat de minestraight face) si mi-a sp ca niciodata nu o sa-mi faca ceva ce eu nu vreau! Eu am 18 ani iar el 24si e asistent la un spital important de la mine din oras, plus de asta parintii mei sunt foarte mandrii ca sunt cu el!
App i-am sp mamei si mi-a spus sa ma hotarasc singura ceea ce vreau sa fac pentru ca sunt mare si o sa stiu sa iau o decizie buna!

Deci help, chiar nu stiu ce sa facbig grin! Oare sa-i cer o pauza in relatia noastra? multi mi-au spus ca nu tin si eu la el la fel de tare... Voi ce ma sfatuiti? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Nu trebuie sa-i ceri o pauza, nu ai de ce. Poate s-a gandit ca avand 18 ani, vrei sa-ti incepi viata sexuala. Nu astepta sa deschida el aceasta discutie, ci vorbeste tu cu el despre asta si spune-i ca inca nu esti pregatita si ca inca nu vrei. Acum o sa-ti dai seama daca tine cu adevarat la tine, daca o sa te astepte pana o sa fi tu pregatita sau nu...

8 răspunsuri:
| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai ai 18 ani...mi se pare ft ok sa iti incepi viata sexuala dar doar daca vrei cu adevarat, daca nu mai bie desparte-te de el ca nu tii cu adv la el si it gasesti pe candva cu care poti sal iubesti si sa iti incepi viata sexuala
Sper ca te-am ajutat:*

| Betty18 a răspuns:

Daca nu-l iubesti sa NU faci asta(parerea mea) doar pentru a scapa de virginitate...ar fi pacat sa ai prima experienta cu cineva pentru care nu ai sentimente profunde... daca chiar il iubesti si simti ca si el t eiubeste da-i drumul big grin

succes

| Maria_7883 a răspuns:

Fa acest pas numai daca esti pregatita, nu simtindu-te presata de un anumit fapt. Daca o faci numia ca te simti presata atuni u deoarece vei regreta! Cand te simti pregatita este cel mai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Virgina la 18 ani? Doamne, am auzit-o si pe asta.Bravo tie.Dar totusi incepeti viata sexuala. Daca mai stai asa va veni o vreme cand nu ai sa mai vrei deloc sa faci dragoste.Fa dragoste.Este asa de placut.

| rony a răspuns:

Daca zici ca te respecta si tu crezi ca nu e momentul sa incepi viata sexuala sigur va intelege hatararea ta. Daca nu, inseamna ca nu te merita.

| Dakota a răspuns:

Virgina la 18 ani :O fata esti mare incepeti viata sexuala laughing baiatul te iubeste si daca te respecta cum zici u este foarte bine fal si pe el fericithappy

| SteauaROsie a răspuns:

rolling on the floor
sex de milarolling on the floor)

revenind la subiect,

trebuia sa vorbesti cu el, despre asta,

daca o sa i ceri o pauza in relatie,

el o sa creada ca te ai racit de el,
sau o sa creada ca ai pe altcineva.

o sa renunte la tine,
se va duce la alta,

asta vrei?
dai blana.

| Crinel_7378 a răspuns:

Daca a stat 5 luni cu tine fara sex...inseamna ca te iubeste...deci merita macar sex de mila!big grin