| boneym a întrebat:

1. Ce parere aveti despre Universitatea Agronomica Ion Ionescu de la Brad din Iasi?
2. Ce facultate as putea alege in afara de medicina veterianara si pe ce specializari sa ma >axezasa mai de viitor?

i)Facultatea de Agricultură (învăţământ de zi, cu durată de studii de 4 ani):
- domeniul Agronomie cu specializarile: Agricultură; Montanologie;
- domeniul Inginerie şi management: specializarea Inginerie economică în agricultură;
- domeniul Ingineria produselor alimentare: specializarea Tehnologia prelucrării produselor agricole.
- domeniul Biologie: specializarea Biologie.
ii)Facultatea de Horticultură (învăţământ de zi, cu durata de studii de 4 ani):
- domeniul horticol cu specializarea Horticultură.

iii)Facultatea de Zootehnie (învăţământ de zi, cu durata de studii de 4 ani)
- două specializări: Zootehnie şi Piscicultură.

1 răspuns:
| danialex a răspuns:

inginerie auto cred eu ca este mai de viitor pentru ca masinile se inmultesc mai repede ca oameni