| berges234 a întrebat:

Cand te inscrii la scoala auto platesti toti banii la inscriere? sau e in rate de ex dau acum 700 mai dau dupa inca 300 pana se ajunge la suma finala.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este in jur de 3000 lei acum si se accepta maxim 3 rate, adica cate 1000 lei la fiecare transa, trebuind sa fie trebuie platit inainte de terminarea orelor ca altfel nu intri in examen.
Eu ti-as recomanda sa-ti termini intai liceul, apoii sa-ti iei un job ca sa aduni banii de scoala si dupa aceea sa faci scoala de soferi ca nu au intrat zilele in sac, mai ales cand nu ai bani.

| ioana748 a răspuns:

Se plateste in maxim 3 transe.

| adryang78 a răspuns:

Depinde cum te înțelegi cu instructorul. De regulă se achită în 2-3 tranșe.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Fiecare instructor are in felul lui.
Si propune, intreaba, daca doresti intr-un fel anume, poate acceptă.
Suna si intreaba pana gasesti cum vrei tu, chiar propunand cum ai vrea tu