| Uuuuuuu a întrebat:

1.Exista Dumnezeu? Daca da, unde se afla el?(fara raspunsuri gen:in Ceruri! nu are o platforma deasupra pe care scrie "Bun venit in Rai") De ce nu se arata? Cine a inventata aceasta "Biblie"? pana la urma tot oamenii au scris-o.
2. Exista extraterestrii? vreau parerile voastre, eu am deja parerea meahappy ( da exista, e imposibil ca in tot universul sa nu existe macar o planeta cu forme de viata.am primit raspunsuri gen : "nu are cum, alte planete sunt prea indepartate de Soare" NU fratilor, Soarele nu e singura stea care ofera caldura si lumina) Raspunsul castigator va fi cel mai logic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie. TOTUL E ASCUNS, citeste mesajul

| Uuuuuuu explică (pentru anonim_4396):

Asa e! Bravo..Biserica ce e? e un mod de a face bani, de a prosti lumea! Popii vor bani si iar bani! e corect? daca exista Dumnezeu nu se procedeaza asa! De ce se dau milioane de euro pentru Biserici mari si impunatoare? Punem tine lagatura cu Dumnezeu si de acasa! De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Biserica si religiile sunt facute pentru a isca divergente, un posibil razboi sfant care fac ca oamenii sa se decimeze singuri.Cred ca popii sunt constienti de asta, acum oricine pungas ajunge popa daca da mita.Se dau bani pentru biserici impunatoare tocmai pentru a-si afisa ei puterea.

| donnie112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, pentru ca sunt foarte multi oameni si au fost din todeauna, a trebuit sa se inventeze ceva ca sa ii tina din scurt, adica sa aiba frica de ceva, pentru ca altfel toti ar fi facut ce i-ar fi taiat capul, asa cum noi credem in dumnezeu si altii cred in alah si asa mai departe, au aceleasi "reguli" cu al te cuvinte dar cu acelasi inteles.pe banii primiti de biserici nu se opresc impozite

16 răspunsuri:
| Uuuuuuu explică:

Multumesc mult. Astept raspunsuri. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei logic? logic iti dau tongue. Daca exista intr-adevar un dzeu real, palpabiltongue. poate exista in a saptea dimensiune, sau cum se zice in biblie al saptelea cer.De la o vreme incoace tot trecem de la o dimansiune la alta, mai intai 1, 2, 3 ..acum anul trecut s-a trecut in a 5 a dimensiune, extraterestri aparand deka din a treia dimensiune.Deci,chestia(cred) ca daca ar fi intra-devar un dzeu real, il putem vedea doar in a saptea dimensiune.Ai zis ca fara cheastii de genul "in cer" dar de fapt acel"cer" care zic eu, e o dimensiune.Mai mult nu stiu, eu nu prea cred in astea si inca ma documentez. Sper sa aflu ceva mai concret pana morlaughing nu de alta dar sa nu mor incultlaughing

| Uuuuuuu explică (pentru anonim_4396):

M-am pierdut de la "mai intai 1, 2, 3. "laughing. In fine eu tot cu parerea mea de ateu-crestin ca sa zic asa raman

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Deci 123 reprezinta dimensiunile, cerurile.Anul trecut la 21 dec, cand maiasi spuneau ca se va sfarsi lumea, era de fapt sfarsitul lumii in a 4-a dinesiune si nasterea ei in a 5-a dimensiunea(cer).s-a inteles gresit, ca se va sfarsi lumea, cand de fapt se sfarseste o dimensiune. Numai mayasii stiu asta, au chefuit cu mici si bere, pana dimineatatonguePlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca mai exista multe forme de viata, chiar s-a disecat un extraterestru mic de vreo 15 cm imi pare,in luna aprilie, iar ca sa ascunda, spuneau ca e un hibrid, obtinut nu ctiu cum. Exista forme de viata, sunt alte planete cu alte "sori".

| Florincrap a răspuns:

1-depinde. Cei care cred spun ca exista, ateii invers.
Unde? Nimeni nu stie.
De ce nu se arata? Nimeni nu stie
Cine a scris Biblia-Apostolii, deci, tot oameni sunt.
2-Personal,nu exista.

| donnie112 a răspuns:

In primul rand nu stie nimeni unde se afla Dumnezeu, biblia a fost scrisa de oameni de-a lungul timpului, din auzite, din povesti, din ce au vazut sau au inteles gresit...
sigur ca exista extraterestri, sunt atatea motive din care sa ne dam seama ca exista. intrebarea mea e cate specii de extraterestrii exista, cati ne vor binele si cati ne vor raul?
iti recomand sa urmaresti Extraterestri Antici de pe History TV, o sa intelegi multe. ce de acolo spuneau ca ar fi o varianta ca de pe alta planeta sa fi venit aici pe pamant cu ajutorul unor meteoriti in interiorul acestora particule, bacterii etc. din care ne-am format noi, animalele si asa mai departe sau ca am fi fost modificati de catre extraterestrii.
nu sunt multe persoane interesate de asta, daca vrei sa vorbim mai multe da add la donibrasco112

| Uuuuuuu explică (pentru donnie112):

Ai dreptate! 1. Bunicii, parintii te indreapta spre Dumnezeu.dar stiinta ...nu stiu ce sa cred. Cum face dumnezeu bine? cum ajunge binele la noi? cine ne-a creat? Cum de exista natura? Cum a facut dumnezeu pamantul? 2. sunt mai avansati ca noi extraterestrii? daca da, de ce nu ne cauta? multumesc pentru raspuns! si o sa urmaresc emisiunea daca o sa ma timp :*

| donnie112 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Oamenii de stiinta si cercetatorii nu prea vad logica asta ca Dumenzeu ne-a creat etc. eu cred in Dumenzeu dar e putin ilogic, din todeauna lumea a stiu de Dumnezeu si asa a ramas, te asigur ca daca vei urmari emisiunea de care ti-am zis vei intelege mult mai multe, eu nu pot sa iti explit totul intr-un mesaj, da extraterestrii sunt cu mult mai avansati decat noi pentru ca un exemplu foarte bun e ca au ajuns pe pamant si ne-au examinat pe cand noi nici nu avem dovezi concrete ca ei exista. probabil ca nu toti extraterestrii sunt mai avansati decat noi, dar ca sa strabati zeci de ani lumina sa ajungem pe alte planete inca nu avem tehnologie pe cand eu o avea cu 5-10000 ani in urma, e greu sa iti explic in mesajula asta, si sa iti mai dau un exemplu: ai vazut desenelea alea in stanci facute cu mii de ani in urma, in unele din acele desene apareau oameni cu ceasuri la mana cu zeci de mii de ani in urma, deci exista tehnologie inca de atunici si cu siguranta nu era facuta de om, cum crezi ca an fi ridicat egipteni blocurilea alea de piatra de zeci de tone, cu mainele? nu prea cred...

| Uuuuuuu explică (pentru donnie112):

Traim intr-o lume atat de desteapta incat devenim din ce in ce mai prosti. E corect? pe ei cine i-a mai creat?

| donnie112 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Universul e creat din mai multe galaxii, galaxia in care ne aflam noi e cam printre cele mai "tinere" din univers, iti imaginezi ca sunt galaxii mult mai vechi si mai avansate decat galaxia noastra, lumea in care ne aflam noi nu e atat de desteapta pe cat pare, ca s-au inventat telefoane sau stiu eu mai ce asta nu inseamna ca suntem foarte destepti, din contra, tehnologia ne va trage si modula rapid dar necontrolat ne va trage in jos cu timpul pentru ca lumea e lacoma si vrea bani, eu cred ca sunt multe alte lucruri mai de pret decat bani si averewinking

| VeteranReintors a răspuns:

1. Ma tu ai minte zi da sau nu.

| VBC7 a răspuns:

Dumnezeu exista idiotilor.Cand au mai avut loc răpiri sau întâlniri si oamenii au mai discutat cu Extratereștrii pana si ei cred in Atotputernicul Creator, iar voi niște pagani.