| anonim_4396 a întrebat:

9,10 la romana, dar am avut o lucrare impecabila (fara greseli la gramatica, si compuneri care respectau cerintele, facute frumos si fara dezacorduri). Merita sa fac contestatie? Mai am o ora.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faci contestatie doar daca tu esti sigur ca ai facul lucrarea de cel putin 9, 61, la diferente de pana la 0, 50 nu se schimba nota.

| corolav a răspuns:

Nu cred că ai făcut o lucrare „impecabilă".
După cum ai scris, în această bucățică de text, cu cel puțin trei greșeli de gramatică, eu aș zice să fii mulțumit cu acest 9, 10.
După contestație s-ar putea să primești o notă și mai mică.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Da-i drumul.

| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Dupa parerea mea nu iti va urca nimeni cu 0, 5... Pur si simplu oricat de bine ai face compunerile tot iti scade, fiindca asa e la romana...
Daca vrei sa intri la un liceu foarte bun si nu iti ajunge nota poti incerca, poate ai noroc. Dar daca nu... Eu zic ca probabilitatea sa iti urce pana la 9.60 e foarte mica