| BruneTTe a întrebat:

A dat cineva simulare [azi] la matematica? Cum vi s-a parut?

2 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Am dat la romana astazi. Subiectele au fost accesibile; probleme mi-a creat Subiectul I ...la mate dau maine. Daca ai dat zi-mi si mie in mare ce ti-a dat.

| BruneTTe explică (pentru costyn162):

Hmm, mai aveti si maine? Noi am avut de ales numai o materie la care sa dam simularea. Am pus intrebarea pentru ca am crezut ca subiectele au fost unice. In fine, mie mi s-a parut destul de aiurea, nici bine nici rau. Am avut de calculat suma unor termeni [cu Sn], un exercitiu cu logaritm, problema cu aranjamente/combinari, problema cu triunghi, da dem. ca o matrice e inversabila, un exercitiu cu lege de compozitie. Si la subiectul III, am avut de facut derivata, primitiva... cam asta a fost.