| tulipenoir1996 a întrebat:

Acum trec in clasa a 9a, la stiinte ale naturii. Ce cumparaturi(rechizite in mod special), ar trebui sa fac? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Pai nu imi mai amintesc exact dar am facut o lista cu ce rechizite imi trebuie anul asta(a 10 a la stiinte ale naturii) si sa zic cam asa pentru a 9 a :
-La mate 2 mate studentesti 80 file + 1 mate mare sau mic pentru teme preferabil tot 80 de file
-La romana 1 sau 2 dictando mare/mari 80 file(sau poti sa iei si mic, tu alegi)
-Engleza in a 9-a am scris un caiet de 48 dictando si un sfert din unul de 80 mare.
-Franceza 2 dictando mic 48 file, 1 dictando mic 80 sau 1 mare dictando
-TIC 1 mare mate 80 (sau mic tot 80)
-Info 1 mic 80 mate(sau mare)
-Istorie 1 mic dictando 80(sau 2 mici 48)
-Geografie caiet din ala lung
-Biologie 1 mare dictando sau mate 80 file
-Optional 1 mic mate sau dictando 48 file
-Desen bloc de desen + paleta pentru culori, creioane, acuarele si pensoane
-Muzica caiet de muzica
-Chimie 1 mare mate 80 si unul mic 48(poti sa mai iei unul 48 sau 80 pentru teme, eu le-am facut pe clasa)
-Fizica la fel ca la chimie
-Religie 1 mic dictando 48
-Logica 1 mic dictando sau mate 48

1 răspuns:
| teodora2001 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asta e lasatil sa creasca singur nu cred ca e asa de rau, in plus cine va rade de tine va fi un bou pentru ca si iei sunt exact ca tine