| Jpcooperfan a întrebat:

Admiterea pentru facultatea de drept se dă doar la română sau şi la economie?

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In Bucuresti se da la ambele. Uite asa arata o varianta de examen (chiar de anul asta):
https://drept.unibuc.ro/dyn_doc/admitere/Subiecte%20grila%201%202018.pdf

| Donsavas a răspuns:

Depinde de facultate. Unele cer admitere la economie, altele nu. Admiterea se da in general la in romana si la istorie.

| WhiteLife a răspuns:

Depinde de facultate. Intra pe site sau suna la secretariat. Sau poate găsești grupuri pe Facebook cu colegi care dau admiterea sau au dat în anii trecuți.

| Yurisa a răspuns:

Depinde unde vrei sa te duci

| Andersen2k18 a răspuns:

La Romana dai gramatica, este posibil si economie. Acum variaza admiterea la drept de la facultate la facultate.

| LLuk21 a răspuns:

Depinde de facultate