| Alin13 a întrebat:

Alcatuitipropoziti in care sa folositi verbele urmatoare, respectandcerintele din parnteza : -a manca (infinitiv, subiect) -a invata (infinitiv, nume predicativ) -a citi (infinitiv, atribut vb) -a veni (gerunziu, complement circumnstantial de timp) -a suferi (gerunziu, atribut adjectival) -a spala (supin, atribut vb) -a sterge (supin, nume predicativ)

1 răspuns:
| ramitzu a răspuns:

TPU nu este un site pentru a-ti face tu temele. Deasta nu ti-a raspuns nimeni pana acum.