| Sabryy a întrebat:

Am auzit ca la inceputul scolii se vor da niste teste predictive la toate materiile. Pentru ce sunt acestea? Si ce fel de teste pot fii? Credeti ca vor fii trecute in catalog? Mentionez ca trec clasa a 5-a. Multumesc anticipat. Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| geoiulia a răspuns:

Adica niste teste de evaluare, pentru ca profesorul sa iti cunoasca capacitatea, adica ce si cat stii.Notele nu vor fi trecute in catalog si nu se va tine cont de ele la celelalte lucrarari sau ascultari. Sper ca te-am lamurit,.

4 răspunsuri:
| Chikarita a răspuns:

Buna,se vor da niste teste initiale pentru a vedea de unde sa porneasca cu elevii, care sunt cunostintele voastre si nu se vor trece in catalog, sunt doar pentru orientarehappy

| alinzz a răspuns:

Cred ca este vorba de niste teste de capacitate.Te testeaza sa vada cat de bun esti si daca chiar ai habar.Doamne! Mi-ai amintit! multumesc, ca si uitam.Cred ca vor fii de nivel mediu, sau nivelul de baza al cunostintelor.

| DRaEd a răspuns:

Testele predicitve sunt date pentru a vedea nvelul de pregatire al elevului, vor sa vada de unde sa inceapa sa analizezi o propozitie la romana de ex testele sunt mai complexe nu doar o intrebare.Dar nu trebuie sa iti faci griji nu se pun in catalog

| AnDrUtZa978 a răspuns:

Nu se trec in catalog draguta dar sa vada profesori ce ai invatat in clasele 1-4...nu-ti fa griji eu le-am gat pe toate si mentionez am trecut clasa 5 si eu.