| Ceriik a întrebat:

Am avut 8 la purtare si n-am primit nici un advertisment scris acasa. Vi se pare normal?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil ai avut avertizari si nu le mai tii minte cand ti le-au pus.

| MenInShadow a răspuns:

Nu cred ca mai trebuie sa intreb ce ai facut de ai 8 la purtare.
Ce nu mi se pare normal, este ca tu nu ti-ai dat seama ca daca ai 8 la purtare ai facut ceva rau, si nu e nevoie de advertisment trimis acasa pentru a-ti scadea 2 puncte la purtare.
Media la purtare se face asa: La sfarsit, toti profii se intalnesc, si la fiecare clasa un prof, sau mai multi, propun sau nu scaderea notei la purtare la anumiti elevi. Si daca se intampla asta, nota se scade, fara advertisment, sau negocieri, ca nu suntem la piata.
Deci, nu mi se pare nimic anormal.

| KellyGreen a răspuns:

Pai de ce as primesti avertisment> Cai ai facut prosti la scoala? Nu se primeste nici un advertisment ca nu stam acum sa negociem nota la purtare. Deci mi se pare forte normal sa nu primesti advertisment. Si ce ai facut de ai 8 la purtare?

| teiubescE a răspuns:

Eu cred ca este normal...depinde dc aifacut ca sa primesti advertisment