| AshWater a întrebat:

Am dat si eu Evaluarea Nationala. Si n-am nedumeriri legate de barem si din astea, am facut totul perfect, dar bineinteles ca nu sunt singur daca voi primi punctajul maxim pe compuneri. Si as cam avea nevoie. Am scris frumos, si dpdv al lizibilitatii si dpdv stilistic. Dar problema este ca am taiat. Am taiat destul de mult. La un moment dat ma grabeam si nu mai scriam pe ciorna la inceput si apoi pe curat, ci direct pe foaia de examen. Simteam ca nu mai aveam timp desi mai era o ora. Ma rog, intrebarea mea este : cat scade pe aspectul lucrarii? In mod normal am citit ca ar scadea (printre altele) un punct pe lizibilitate (ceea ce nu cred ca este o problema) si altul pe aspectul in pagina. Credeti ca aici imi va scadea? Mi-e frica de faptul ca nu o sa inteleaga profesorul ceva si o sa se enerveze ca am taiat atat de mult si s-ar putea sa imi piste vreo 6 puncte din 12 la compuneri si chiar nu vreau asta. Stiu ca poate nu ma puteti ajuta foarte mult, dar daca aveti intamplari cu asa ceva in trecut, vreau sa imi spuneti cat v-a scazut. (voua sau prietenilor)

1 răspuns:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut.
Si eu am dat examenul la romana,si eu sunt in a opta.
Inainte sa incepem profesoara asistenta care era cu noi in clasa ne-a citit regulile, nimic din ceea ce nu stii tu sunt sigur ca ai facut bine si ca te-ai pregatit nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme, si eu scriu urat de obicei dar la examen am incercat sa scriu mai frumos, nu cred ca tu ai scris urat, nu cred ca o sa-ti scada atata din punctaj la compuneri ai putea sa iei punctaj aproape maxim.
Bafta si la matematica.
Toate cele bune.