| Borsko a întrebat:

Am de facut un circuit electric pentru la scoala curand, si n-am nici o idee cum sa reusesc, imi trebuie o sursa, intrerupator, fire conductoare, si consumatori si apoi trebuie sa fac schema circuitului electric.

Trebuie sa facem cu niste beculete de la instalatie si sa le punem pe un polistiren in forma de brad sau orice vreau eu sa aleg, dar cum fac circuitul acesta?

Răspuns Câştigător
| Oyasumi a răspuns:

Pai ai nevoie de niste conductori(fire din astea electrice, le poti lua de la electronice mai vechi sau chiar jucarii stricare), sursa de electricitate( cumperi din oras baterii cu putere( nu din astea 1, 5v) sau bateria de la telefon, consumatori poti sa folosesti o instalatie veche de la brad.
o banda adeziva si un pistol de lipit ti-ar fi de folos. si daca ai toate astea uitate prin carte si vezi cum se leagawinking