| kalex a întrebat:

Am inca doua intrebari despre admiterea la liceu!
1. "cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată"Unde se legalizeaza acestea? La notar sau?
2. Cererea de inscriere se face la liceul unde te inscrii, asa-i?

Răspuns Câştigător
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,din nou
1. "cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată"Unde se legalizeaza acestea? La notar sau?
Raspuns:la Secretariat, Notar
2. Cererea de inscriere se face la liceul unde te inscrii, asa-i?
Raspuns:Exact, se face la lice-ul in care te inscrii

Succes

1 răspuns:
| BlankWhite a răspuns:

1.Da, actele se legalizeaza la notar si e foarte ieftin.
2. Cererea de inscriere se face la liceul unde ai fost admis, avand la indemana buletinul, nu uita sa mergi cu unul din parinti sau un tutore!