| silviamurariu123 a întrebat:

Am inceput sa invat rusa acum o luna si imi place foarte mult. vreau sa merg la olimpiada anul viitor, dar nu am profesor(invat singura rusa).pot sa ma inscriu la olimpiada chiar si fara profesor?

Răspuns Câştigător
| johndoe22 a răspuns:

Da poti sa te inscrii la olimpiada fara profesor indrumator, trebuie doar sa te inscrii la prima etapa de olimpiada:"olimpiada pe scoala" si dupa daca treci de ea o sa ti se transmite unde se tine etapa locala/judeteana/nationala.Succes,dar sa stii ca la o olimpiada de limba rusa nu prea o sa ai sanse, pentru ca exista elevi din republica moldova care studiaza in Romania si de obicei participa la olimpiadele de rusa, deci au un avantaj foarte mare fata de restul.Asta n-ar trebui totusi sa te impiedice sa inveti rusa, spor!

1 răspuns:
Întrebări recente