| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca se poate ca in clasa a11a sa dam bacu la chimie/fizica, iar in clasa a12a sa ramana doar romana si matematica. E adevarat?

2 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Nu,bacul il vei da sfarsit de clasa a 12a

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai înţeles bine!

În clasa a 11-a se dă SIMULARE Naţională ( a BAC-ului ), nu dai BAC-ul propriu-zis la nici o materie!

"Simulări naţionale ale examenului de bacalaureat şi la clasa a XI-a
Aşa cum am anunţat deja, vom introduce simulări naţionale ale examenului de bacalaureat la clasa a XII-a şi, ca o noutate, la clasa a XI-a." - SURSA :
http://jurnalul.ro/......51075.html

Toate cele bune.