| angel_2423 a întrebat:

Sunt la liceu in clasa a XI a la profilul Stiinte ale naturii(chimie-biologie). Stiu ca dau bacu din romana, matematica si la alegere intre biologie, chimie si fizica. Eu aleg sa dau din biologie si stiu ca pot sa imi aleg sa dau din materia de clasa a IX-X a sau a XI-XII. Intrebarea mea este.se poate alege si la matematica ca la biologie sau se da bacu din toata materia a IX-XII a?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi toate informațiile aici, www.edu.ro
Pa, pa.

| Naftalinaaa a răspuns:

Si eu sunt a-XII-a tot la stiinte ale naturii tongue si dau biologia 9-10, iar la matematica mi-a spus proful ca se dau subiecte din materia de la clasa a 5 a pana la clasa a 12 a, nu doar din anii de liceu.

| Psihom a răspuns:

La matematica se da bacalaureatul la m2.Toata materia care ti-a fost predata in acesti 4 ani.In cazul in care nu-ti place matematica si crezi ca nu ai sanse mari sa iei BAC-ul si crezi ca te pricepi mai mult la Geografie si Istorie iti recomand sa te transferi la Stiinte Sociale sau Filologie.Dar daca crezi ca ai invatat in acesti 4 ani trebuie sa ramai si sa-l iei.Bafta!