| GabenTheGamer a întrebat:

Am intrat la mate-info(normal, fara intensiv info sau engleza) si in mai putin de o saptamana voi merge la scoala.Am cateva intrebari:1)In cele 3 zile de acomodare ce voi face mai exact? 2)Inainte de testarile initiale se va face recapitulare? Si cam in ce consta aceste testari(mate,romana,fizica, chimie...)?
Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!
1. Va veti cunoaste, va veti acomoda. Simplu. Veti face prezenta, profesorii va vor intreba de la ce scoala veniti, va vor pune intrebari pentru a vedea ce va mai amintiti voi din gimnaziu. nimic iesit din comun.
2. Nu conteaza liceul, profilul. depinde foarte mult de profesor. Sunt profesori care fac recapitulare inainte, altii iti dau testare chiar din prima ora. Nu e o regula, cum nu e nici sigur ca vei da la fiecare materie. Sunt, de asemenea, si profesori care nu-ti cer sa te semnezi pe lucrare pentru ca pe ei ii intereseaza doar nivelul calsei, altii iti trec nota in catalog.
Mult succes in noul an scolar si o zi buna iti doresc!

2 răspunsuri:
| Mihαi a răspuns:

Salut! Banuiesc ca esti clasa a 9-a nu?
Legat de intrebarile tale: In cele 3 zile de acomodare n-o sa faceti nimic iesit din comun, o sa comunici cu profesorii, colegii, probabil ca o sa primiti si manualele. Lucruri banale.
Cand am fost eu in clasa a 9-a, unii profesori faceau recapitulare, sa vedem ce stim fiecare.
Aceste teste initiale sunt niste simple lucrari. Nu trebuie sa te sperii de ele. happy
Ele sunt date pentru a vedea nivelul fiecarui elev.
O zi buna si mult succes la liceu!

| GabenTheGamer explică:

Multumesc pentru raspunsuri!