| anonim_4396 a întrebat:

Am la limba romana de scris o compunere cu titlul Intr-o iarna am visat ca zbor. Puteti sa imi dati vreo idee va rog?

Răspuns Câştigător
| MhPnr a răspuns:

Mergi pe drum cu sania şi dintr-o dată vezi un teanc mare de zăpadă, dar, aluneci sub pământ prin ea, iar acolo e o lume fantastică în care ciudat fiind poţi zbura şi totul e magic. sau ceva de genu'. sper că te-am ajutat! :*

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Așa de mult ai dormit? Da ce ești tu, urs?

| andrei a răspuns:

Iarna poate reprezenta si sfarsitul anului pentru unii, la fel cum august reprezinta sfarsitul vacantei. Si zborul pentru multi reprezinta libertatea, deci poti sa spui ca in luna august ai sperat/visat ca vacanta nu se va termina.

| stpu a răspuns:

Fii original, Leo. Scrie ca ai fumat un joint cu Mos Craciun, apoi l-ai batut la table, si el a pierdut sania trasa de reni cu care zburai pe la toate casele si vedeai vecinii cum fac sex langa brad.
Pot sa pun pariu de pe acum ca vei avea un zece cu felicitari daca o scrii asa... cu sange in vene.winking