| Sonia98 a întrebat:

Am luat in examenul de bacalaureat la matematica 4.80 iar mie imi trebuia un amarat de 5, am facut contestatie dar intrebarea este oare am sanse sa iau un 5?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Matematica este stiinta exacta. Si rezultatele sunt exacte.
Nu e ca la literatura, cu povesti... tongue

| alexandru5678 a răspuns:

Depinde de cine iti corecteaza lucrarea si de ce ai facut tu bine. Poti sa ai noroc dar poti sa ai si ghinion.

| HerculePoirot a răspuns:

Da,de obicei daca ai intre 4, 60 si 4, 99 corectorul iti poate da 5-ul.Asta daca ai mai scris totusi o forumula ceva pe care sa ti-o puncteze ca altfel din burta n-are cum...

| Karol1877 a răspuns:

Acum depinde doar de ce ai facut tu! Dupa contestatie poti sa iei si 4.60 / 4.85 / 4.95 / 5.00 / 5.10. Acum depinde de evaluator si cat stii ca ai facut tu.

| beni1988 a răspuns:

Sigur nu iei 5. Prea petarda mintal se pare ca esti. Tu esti buna al altceva. Nu la matematica.

| Sonia98 explică (pentru beni1988):

Du-te dracu de prost

| beni1988 a răspuns:

Sigur eu zic ca n-ai nici cea mai mica sansa sa ti se aplice un 5. Buna esti de altceva, in nici un caz de un 5 la matematica, mintea e prea redusa pentru asa ceva.

| Sonia98 explică (pentru beni1988):

Lasa mai buna e mama ta