| Amalia442 a întrebat:

Am luat un 2 la un test de la mate si sunt in clasa a 8 a. Ce pot face sa il scot cat mai repede? Nu pot ramane corigenta caci nu pot intra in examen.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am luat un 2 la un test de la mate... Ce pot face sa il scot "

metoda clasică: pune mânuța pe carte (pardon, pe caiet) și bagă exerciții la greu

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

"Asdfasdff001: Esti a8a, nu te lasa nimeni corigenta, stai linistita!"

n-aș băga mâna in foc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt situri onlineede meditații la mate.

| Amalia442 explică (pentru sadrian46):

Sunt inscrisa la ore suplimentare. Nu vreau sa para o scuza dar cea mai mare nota la test a fost 5, 50 restul notelor sunt doar mici, profesoara normal trebuia sa anuleze testul, nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru Amalia442):

Nu am habar ce este normal pentru profa dtale. Putea să repete testul după ce ar mai fi repetat cu voi materia, și să nu treacă direct notele în catalog.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum sa il scoti? Pai nu il mai scoti, ramane acolo.
Eventual te rogi de profesoara sa te asculte (desi oricum o sa te asculte) si o sa iei o nota mai mare.

Bafta!

| Wr3nch a răspuns:

Ce sa faci, inveti si rogi profa sa te asculte, sau iei note bune la celelalte teste+ teza.

| Sn4k3 a răspuns:

Oare ce poti face? Mai iei unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti a8a, nu te lasa nimeni corigenta, stai linistita. Te trece el pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înveți, exersezi, iar in clasa fa te remarcat.

| 9Florin9 a răspuns:

Raspunzi ori de cate ori stii, si cand vede ca esti activa o sa-ti dea nota 10 asa se cam face.