| Xbam a întrebat:

Am media 8 pe primul semestru la o materie si pe al doilea sa presupunem ca o sa imi iasa 2.Iese 5 media in total si teoretic trec clasa, dar mai trebuie sa dau examen de corigenta pentru semestrul 2?

Răspuns Câştigător
| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Nu. Daca media totata este 5 fix sau peste 5 nu trebuie sa mai dai nici un examen.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se dă în asemenea situaţie, nu eşti corigent per total!

| Idc12345 a răspuns:

Nu.Exista corigenta pentru tot anul, nu doar pentru un semestru.Dar de ce sa-ti iasa 2?(pura curiozitate)

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Nu.

| Sergiu1996 a răspuns:

Trebuie,iti spun eu, de ce sa iti iasa 2, ai avut 8 si acum 2, esti jalnic...

Răspuns utilizator avertizat
| Mada96Madutza a răspuns:

Nu are cum sa-ti iasa media 2.La media 4 automat esti corigent/corigenta.

| Lorelei2121 a răspuns:

Nu. Conteaza doar media generala.

| vladiku a răspuns:

Nu trebuie daca iti iese media

| Mihaela_Monica_1995 a răspuns:

Nuu..doar daca vrei sa-ti maresti media atunci dai un test sau te asculta profesorul