| Rauaul a întrebat:

Am nevoie de ajutor, daca am ramas corigent in clasa a 8-a (vara trecuta) dar totusi am intrat la un liceu mai prost dupa a doua sesiune, voi putea da evaluarea nationala vreodata? sau voi avea nevoie de ea pe viitor?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Evaluarea nationala nu se repeta si n-ar avea nici un rost daca ai intrat la liceu si nu vei mai avea nevoie.

| Violleta2022 a răspuns:

Evaluarea nationala se da o singura data, dupa terminarea clasei a VIII_a.
Tu nu mai poti da inca odata evaluarea, odata ce esti deja intrat la liceu din oficiu.

| ioana748 a răspuns:

Nu,nu vei avea nevoie.
Vei avea nevoie de foaia matricola de la liceu sau diploma de 12 clase, diploma de bacalaureat, depinde pana unde ajungi.