| DenysaDulcika a întrebat:

Am nevoie de ajutor!
Maine am inspectie la scoala, asa ca dna profesoara ne-a dat sa facem o compunere care sa inceapa cu versul limba noastra-i o comoara happy va rog am nevoie de o idee. Funda bineinteles

Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Limba noastra-i o comoara. Poti vorbi despre neamurile romaniei, cum s-a format ea.Acest vers reprezinta un caracter important al limbii noastre. Limba Romaneasca este la fel de dulce ca mierea si la fel de valoroasa si frumoasa precum diamantele si percum aurul tarii noastre

1 răspuns:
| Cornulets a răspuns:

Limba noastra-i o comoara.De ce noi romanii nu o pretuim? De ce tot imprumutam cuvinte din alte limbi? Nici macar de acest lucru nu suntem in stare?
Daca as fi presedinte sau in Minister as inventa cuvinte din limba noastra...
Aceasta comoara este precum sarea.Trebuie sa o culegi si sa o folosesti.Asa si noi Romanii.Muncim si dupa aia, cand o stapanim, o "practicam"
Sper ca ti-am fost de ajutorkiss