| anonim_4396 a întrebat:

Am niste intrebari legate de facultate

1. Care este procedura cand vrei sa te retragi definitiv? merg la secretariat, primesc o foaie de lichidare si dupa imi pot retrage dosarul?

2. Cum e mai bine, sa ma retrag acum sau la sfarsitul semenstrului? Ma gandeam ca e mai bine mai devreme decat mai tarziu, in perioada vacantei sau inainte de admitere poate nu e nimeni la secretariat.

3.Conteaza ca ma retrag acum sau la sfarsitul semestrului? O sa apara diferit pe foaia care o primesc ca am stat un an / semestru jumate?

4.Pe foaia care o primesc la retragere imi scrie mediile sau ceva de genul? Ca sa stiu daca mai are rost sa merg la ore. ar da urat sa imi apara restante si etc.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Și pentru tine este valabilă întrebarea.
Ce limbă vorbești? Cum ai ajuns pe băncile unei facultăți?
Oare medicii, inginerii, economiștii, profesorii de sport, arhitecții, geografii, filozofii, botaniștii etc. nu trebuie să știe, MAI ÎNAINTE DE TOATE, a vorbi și a scrie corect românește?

| Raducons a răspuns:

Nu te retrage, incearca tot posibilul sa mergi mai departe.
O sa te ajute mult la toate capitolele.
Stai cel putin pana se termina anul si sustine examenele din sesiune ca sa vezi ce va fi.
Poti sa te retragi si la vara nu iti face griji, de retras este usor.
La ce facultate esti?