| RoGamerUp112 a întrebat:

Am o intrebare mai am 3 zile pana cand trebuie sa merg la scoala sa ma repartizez sau sa debun fisele, am mai citit din carea cu licee si la liceu care vreau scrie ca inscrierea se face in mod direct la secretarele liceului? mai pot sa ma repartizez

3 răspunsuri:
| Lăurik2 a răspuns:

Ideea este ca trebuie sa te duci la scoala unde ai invatat, acolo o sa iti dea o foaie unde o sa scrii codurile a mai multor licee, ordinea(primul va fi liceul/profiul unde vrei cel mai mult sa aplici, fie ca ai sanse, fie ca nu, si tot asa, ideal este sa pui cat mai multe variante). Dupa o perioada, o sa vezi un tabel unde iti arata in ce liceu au fost repartizat dupa medie si de abia atunci poti sa mergi la liceul respectiv, unde vei completa un formular alaturi de un parinte. Multa bafta! happy

| RoGamerUp112 explică (pentru Lăurik2):

Dar ce inseamna inscriere directa la liceu

| Lăurik2 a răspuns (pentru RoGamerUp112):

Pai am spus mai sus, dupa ce vezi ca ai fost repartizat pe un tabel la liceul X, o sa te duci la liceul respectiv, o sa iti dea niste adeverinte de la scoala, un fel de dosar ( o sa il iei de la secretariat), o sa te duci cu dosarul la liceul X, o sa iei si niste copii de la certificatul tau de nastere si buletinul parintilor tai, din cate stiu, te duci la liceul X, ii zici ca ai fost repartizat la el si ai venit sa te inscrii, o sa te duca intr-o sala si o sa iti ceara sa completezi un formular de inscriere la liceul respectiv. Dupa ce l-ai completat, acel formular de inscriere va fi atasat la dosarul tau si vei fi inscris in liceul respectiv. happy