| Peoplehelpthepeople a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa cunosc si parerile/sfaturile voastre.
Am o oarecare indoiala cu privire la Universitatea din Craiova. Am tot cautat pareri pe internet, am mai intrebat persoane cu o oarecare experienta si in proportie de 80% toti spun ca nu e o alegere buna, sa nu fac greseala sa raman aici.
Acum. daca e cineva care cunoaste mai in detaliu amanunte despre universitatea din Craiova, in special facultatea de litere, si ar putea sa-mi zica care ar fi avantajele si dezavantajele si daca sfatul vostru ar fi tot alegerea unei alte universitati (precum cea din Timisoara, cluj, Bucuresti) si de ce.
Astept raspunsurile voastre happy

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poate c-ar fi trebuit sa intrebi chiar pe acele persoane care si-au exprimat repectiva opinie ---destul de probabil sa aiba argumente care sa le intareasca opinia!

| Peoplehelpthepeople explică (pentru alessia5158):

Eu in intrebarea mea nu te-am rugat sa-mi zici ceva ce am facut dejalaughing ci sa-mi spui si parerile tale si eventual niste sfaturi. Thanks anyway, but you didn't help me so much :d

| alessia5158 a răspuns (pentru Peoplehelpthepeople):

Bravezi ca orice copil! Daca tu consideri ca fiind neconvingator sau irelevant sfatul si/sau argumentul primit de la acele "persoane cu o oarecare experienta",nimic nu te opreste sa intrebi pe TPU!---doar ca, pe TPU, ai putine sanse de a gasi pe careva care cunoaste in amanunt"bucataria" respectivei institutii( majoritatea userilor TPU sunt minori!).

p.s. Pentru ca "datul cu parerea" este susceptibil de subiectivism, iti sugerez sa cauti pe internet un top al universitatilor de cercetare avansata si educatie din Romania sau, daca vrei, din lume. Iar, daca nu stii cum sa-l chestionezi pe atotstiutorul Google, vezi, mai jos, doua link-uri:
* clasamentul universitatilor din Romania(2015), realizat de un organism international de evaluare : http://www.bitfm.ro/......rsitatile-
* clasamentul international al universitatilor (2016) :http://www.topuniversities.com/......kings/2016 --- in paginile 8, 9 si 10 apar numai 4 universitati din Romania : Univ. "Al. I. Cuza" -Iasi; Univ. "Babes- Bolyai"-Cluj; Univ. Bucuresti; Univ. de vest-Timisoara.