| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problemă. Vreau în vacanţa de vară(trec în a X-a) să mă transfer de la mate-info intensiv info la profilul filologie bilingv engleză în cadrul aceluiaşi liceu(CNVA), dar părinţii mei nu sunt de acord.Motivele mele sunt următoarele: nu înţeleg absolut deloc fizica(abia am reuşit să scot pe primul semestru media 5),la matematică,biologie şi informatică scârţâi destul de rău, (deci efectiv simt că nu am înclinaţii spre real),dar îmi plac; româna, engleza, franceza, şi geografia.Cum aş putea să-i conving să mă lase să mă transfer? Viitorul meu depinde foarte mult de acest transfer! Mulţumesc mult

1 răspuns:
| Nolkyz a răspuns:

Of... Nasoala situatia ta. Am avut norocul ca am intrat de la inceput unde am vrut, desi taica-miu nu era de acord cu ideea de a ma duce la filologie. Dar m-am dus. Am avut noroc ca mama era de partea mea. In situatia ta, chiar nu stiu ce as putea face. Poti sa le explici alor tai exact cum ai facut-o aici. Si sa le explici ca nu te descurci la materiile de real. Poti sa vorbesti cu cu dirigintele, sa discutati despre treaba asta si sa ii spui sa incerce sa discute si cu ai tai.