| FriendsShow a întrebat:

Am o nedumerire..de exemplu in liceul spiru haret din Bucuresti la profilul filologie sunt doua clase(una din ele este intensiv engleza),iar eu nu am luat examenul bilingv care s-a dat la sfarsitul lunii mai,deci nu pot intra in acea clasa, insa ar mai fi o clasa.Daca eu pun acest liceu cu acest profil atunci cand calculatorul repartizeaza elevii in licee, acesta imi interzice sa merg la acest profil doar pentru ca nu am examenul? Sper ca ati inteles ce vreau sa spun.

Răspuns Câştigător
| AndreeaCrs11 a răspuns:

Offf nu e adevarat. eu anul trecut cand am fost a8a examenul bilingv se ia in considerare numai la liceele care iti specifica ele ca au bilingv germana engleza franceza.aaa. si ca sa stii poti sa treci toate liceele cu medie mai mare decat a ta la care ai vrea sa intri pentru ca calculatorul nu trece peste tine, deci trecele.happy

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, calculatorul îţi respinge din start opţiunea dacă nu ai luat examenul de bilingv.
Şi încă ceva, să ştii că te poţi înscrie la o clasă de intensiv, acolo nu contează dacă ai luat examenul sau nu.
Diferenţa dintre bilingv şi intensiv este că la bilingv faci 6-7 ore iar la intensiv numai 3.
Succes!

| FaraSareDoi a răspuns:

Nu poti intra. Examenul ala a fost dat si el cu un rost. Daca nu ai luat va trebui sa te indrepti spre alt profil. happy

| dodo1530 a răspuns:

Daca nu ai luat examenul bilingv, inseamna ca nu poti intra la intensiv engleza, dar la a doua clasa de filo poti intra fara nicio problema (daca ai medie), ideea e ca nu iti interzice nimeni.winking

BAFTA!