| minnie91 a întrebat:

Am o restanta,si nu pot sa ma linistesc, ce pot sa fac?((((

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La ce univ., la poli cumva? big grin

| minnie91 explică (pentru Cosmin86):

Nea,invat la drept))

| Cosmin86 a răspuns (pentru minnie91):

La facultate nu mai e ca la liceu, cand trebuia sa ai note mari, bla bla, la facultate e normal sa mai ai si cate o restanta ( mai ales daca e la ceva ce nu te intereseaza in cariera ta deloc ).

o iei si gata, nu e mare chestie.

| pietrean a răspuns:

Trebuie sa incerci sa treci peste aceasta problema.Nu esti nici prima/ul,nici ultima/ul, care are astfel de probleme.
Mergi la medicul de familie, care iti v-a da o reteta pentru un calmant(cred ca DISTONOCALM, ar fi bun).Dar sa nu te obisnuiesti sa iei mereu, deoarece dau dependenta.Totul depinde,de cum incerci singur/a, sa depasesti hopul!
Mai poti bea ceai fara zahar, de tei, sunatoare, valeriana impreuna cu paducel(daca ai si palpitatii). Sunt calmante.

| ElenaSA a răspuns:

Inveti in fiecare zi cate putin si te relaxezi. Iei examenul pana la urma. Doar n-o sa ramai cu el? Inveti, apoi faci pauza si vezi un film, te plimbi, faci gimnastica, manaci sanatos... Duci o viata normala. Faptul ca nu ai luat un examen nu e mare lucru.Te pregatesti mai bine pentru data viitoare.Bafta!