| ToxicDump a întrebat:

Am observat un fenomen foarte interesant si as vrea sa mi-l explice cineva care are ceva experienta in domeni ( a patit la fel ). Deci am vazut ca multi dintre voi ( care au pus intrebari ) au intrebat despre profilul mate-info ( multi au zis: "intu la..." ) si as vrea sa stiu si eu de la cei care is in clasa de mate-info : e greu, e usor? trebuie sa inveti mult? tot ce se poate spune. Eu is la liceu ( sectiune gimnaziu ) si am gata clasa a8, profa noasta de mate care e si profesoara la clasele mari ne-a zis sa nu dam la mate-info ca o sa ne fie foarte greu si nu vom rezista ( a spus ca daca 3 rezista din 18 cat am vrut sa mergem, e bine ). Acuma intrebare mea e pentru cei care au ales mate-info : Cine va zis sa mergeti la mate-info, de ce mate-info? voi credeti ca va fi usor? sunteti experti la matematica? Sa stiu, oare ratez ceva si eu nu stiu?

P. S : Nu is asa de bun la mate, eu am ales profil economic.

3 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Depinde. La mate info e greu daca nu ai o gandire logica buna si daca nu esti bun la calcule. Eu calculez incet, si urasc mate, tocmai pentru asta am ales profilul filologie. Asa cum pentru mine la filo este usor si nu am niciun stres, am altii in clasa care isi bat capul de nu mai pot ca li se pare greu. Mergi la ce te descurci mai bine si in functie de facultatea la care vrei sa dai, ca sa inveti ce trebuie. La toate e greu daca esti paralel cu materiile principale, si e usor daca te descurci cu ele. Sper ca te-am lamurit

| SimmvonD a răspuns:

Daca nu te pricepi la matematica nu ai ce regreta, mergi pe ce crezi ca o sa te descurci mai bine happy

| LoveSroL a răspuns:

Da ie greu la mate info nu are rost daca
nu iei note mari