| koji567 a întrebat:

Hello TPU.Am o intrebare.Anul acesta trec in clasa a 8 a si as vrea sa stiu daca la clasele de mate info intensiv info/engleza se dau si alte probe/competente in afara de examenele de capacitate la romana si matematica.La bilingv cum e? Funda. big grin

PSbig grinaca dau la Mate info intensiv info este o problema ca nu am facut informatica in gimnaziu, si pe foaia de optiuni e acelasi cod si la mate info simplu si la mate info intensiv?

3 răspunsuri:
| Andreeac33 a răspuns:

La bilingv iti trebuie un examen in plus la engleza care se da prin aprilie/mai/inceputul lui iunie si e vorba despre un test grila cu 50 de intrebari intr-o ora sau asa ceva si un examen oral unde trebuie sa vorbesti despre o anumita tema, liber, fara sa citesti de pe o foaie.Iar da, este alt cod diferit pentrui mate info simplu si intensiv.Nu e nicio problema, dar ai putea incepe din vara niste cursuri de info daca vrei note de 8-9-10 la info pentru ca e foarte greu, mai ales la intensiv.

| koji567 explică (pentru Andreeac33):

Deci o sa fiu dezavantajat ca nu am facut informatica in 5-8?

| Andreeac33 a răspuns (pentru koji567):

Un pic, dar nimeni nu stiu sa fi facut info in generala.