| FanMJJ a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru biologie
de ce ghiocelul apare primavara?
de ce fara plante nu poate exista viata?
de ce se schimba aspectul vegetatiei de-a lungul anotimpurilor?
de ce in urma folosiri subst chimice pentru combaterea daunatorilor pasarile devin tot mai rare?
de ce se fac apeluri repetate prin mass-media pentru economisirea resurselor naturale?

Răspuns Câştigător
| Elena_6988 a răspuns:

1.pentru ca fiecare planta apare la timpul ei
2.pentru ca ele fac oxigen
3.pentru ca vegetatia variaza in functie de anotimp
4.pentru ca subst chimice le distrug
5.pentru ca cineva chiar vrea sa mai avem ceva in tara asta ca sa nu distrugem tot...

9 răspunsuri:
| miriam0198 a răspuns:

Elena merci pentru raspuns! intrebarile astea sunt intreaga mea tema la biologie. sunt in clasa a 8a si sigur si fanmjj estehee hee.

| FanMJJ explică (pentru miriam0198):

De fapt am trecut in clasa a 9a

| mikella a răspuns:

Pfff sa inceput scoala incep scolarii cu intrebari.nu stii ca aici pe site nu se fac temele? raspunsurile la aceste intrebari le gasesti in manuale, carti sau chiar pe internet dar nu sa intrebi lumea pe TPU. puneti mintea la contributie.

| CristinaCristi a răspuns:

Draga temele nu se fac pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara plante nu exista viata pentru ca nu avem oxigen ele ne ofera oxignul consumand dioxidu de carbon ceea ce expiram noi... aspectul vegetatiei se simba din cauza frigului fiecare are un rost.etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am şi eu două întrebări pentru tine : 1.de ce nu citeşti manualul de biologie? 2. de ce nu o întrebi pe profesoara de biologie? - sigur i-ar face plăcere!
Si vino şi pe lecturirecenzate.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu de ce te mai duci la scoala? nu ca sa afli raspunsuri de la ora de biologie? note mari si pune mana pe carte bre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este bio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce zona naturala a Republicii Moldova face parte localitatea ta?