| MMadalina a întrebat:

Am si eu o intrebare ...Anul acesta intrec in clasa a9a. Ma gandesc sa merg pe profilul mate-info. Ce materii se studiata pe acest profi? si la ce se dau teze?

Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| danny1337 a răspuns:

Teza la Romana, Mate, Info, Chimie/Fizica/Bio (Alegi)
Este destul de greu profilu` daca nu esti atent la primele lectii. Materii : Romana, Mate, Info, TIC, Fizica, Bio, Chimie, Sport, Geogra, Istorie, Religie, Optional, Desen, Logica, Muzica, Engleza, Franceza(sau ce limba ai tu ca a2a.)

6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Matematica, Informatica, Fizica(astea sunt de baza la acest profil), Romana, Engleza/Franceza etc. Tezele se dau la:Matematica, Informatica, Romana si Fizica/Biologie/Chimie fundita?

| xibalba a răspuns:

Se studiaza 4, 5 ore de matematica pe saptamana, 3 de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie, 2 de franceza, 2 de engleza, 1desen, 1muzica, 1 istorie, 1 geografie, 2 sport si 1 de info(la mate info simplu) sau 4 de info(la mate`info intensiv) si religie o ora(nu stiu daca am omis ceva). Din clasa a 11-a vor fi scoase desenul, muzica, si vor fi mai multe ore de mate, o ora de economie, mai multe de fizica(vreo 5), 1 ora de bio, o ora de sport, 2 sau 3 ore de chimie, depinde si 4 ore de info(la mate`info simplu) sau 7 de info(la mate`info intensiv). Bacul se da la mate M1 si la romana... si restul in functie de ce schimbari vor mai fi cu ministerele, intelegi tu.

Teze dai la mate, la informatica, la romana si la o materie la alegere dintre fizica, chimie, biologie. Daca in clasa a 9-a ai ales chimie, in clasa a 10-a poti alege altceva pentru teza.

| xibalba a răspuns:

Se studiaza 4, 5 ore de matematica pe saptamana, 2 de TIC(tehnologia informatiei si comunicatiilor), 3 de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie, 2 de franceza, 2 de engleza, 1desen, 1muzica, 1 istorie, 1 geografie, 2 sport si 1 de info(la mate info simplu) sau 4 de info(la mate`info intensiv) si religie o ora(nu stiu daca am omis ceva). Din clasa a 11-a vor fi scoase desenul, muzica, si vor fi mai multe ore de mate, o ora de economie, mai multe de fizica(vreo 5), 1 ora de bio, o ora de sport, 2 sau 3 ore de chimie, depinde si 4 ore de info(la mate`info simplu) sau 7 de info(la mate`info intensiv). Bacul se da la mate M1 si la romana... si restul in functie de ce schimbari vor mai fi cu ministerele, intelegi tu.

Teze dai la mate, la informatica, la romana si la o materie la alegere dintre fizica, chimie, biologie. Daca in clasa a 9-a ai ales chimie, in clasa a 10-a poti alege altceva pentru teza.

| CM7YRE a răspuns:

Scuze, raspunsul era pentru alta intrebare, poate sterge cineva raspunsul ala, pai in clasa a 9-a se studiaza romana, matematica, informatica, fizica, biologie, chimie, istorie, engleza, franceza, desen, muzica, educatie fizica, gegrafie, cam astea ar fi si se dau teza la romana, matematica, informatica si la alegere dintre fizica biologie si chimie tongue

| bb_5971 a răspuns:

Pai teza dai la mate, info, fizica/biologie/chimie(la alegere), romana, germana(daca esti la sectia germana)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 ore de fizica pe saptamana?:O
crying
mi-e mila de minesad
urasc fizicaphbbbbt
cred ca cu 3 ore pe saptamana, intr-o luna maica mea o sa-mi pregateaska inmormantareacrying