| vty a întrebat:

Am si eu o intrebare..cum se explica semnificatia unui vers? pot sa ma folosesc de vers cand explic? ..adica sa scriu. Versul "..." este...

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Numesti figura de stil apoi speicifica si comentezi putin ideea pe care o sugereaza versul.

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Salut! Ca sa intelegi o sa-ti dau un exemplu :''Ca fantasme albe plopii insirati se pierd in zare...''Prin aceasta comparatie se sugereaza efectul pe care zapada viscolita il are, plopii abia zarindu-se. Motiv pentru care sunt comparati cu niste naluci, fantome.Pa,pa.