| diaadb a întrebat:

Am si eu o intrebare,mai nepotrivita pentru perioada asta dar nu-i nimic.laughing bun,ce licee recomandati?
Ma tot gandesc la ce liceu o sa dau si nu stiu.:\ Sunt din Bucuresti.:* si nu stiu nici ce profil, ma gandesc la filologie (vreau sa dau la drept) sau economie,sau stiinte sociala.(nu stiu foarte multe despre profilul asta ) Ma gandeam la : Rosseti,Kiritescu,Vlaicu,Caragiale, Iorga.(daca puteti zice ceva despre fiecare e perfect, sau alte sugeesti) va rog.puppy dog eyes stiu ca e nepotrivita intrebarea acum, dar ma tot gandesc si nu stiu talk to the hand vreau sa stiu de acum. Multumesc muuuult de tott :** dau si funda.+ voott. Multumesc
App imi place mult psihologia, e vreun profil care sa urmeze si asta?

Răspuns Câştigător
| Alexinho94 a răspuns:

Buna. Cred ca cel mai bun profil si cel mai complet este "Stiinte sociale". Filologia mi se pare un profil la care nu faci nimic. Adica daca vrei sa te duci doar ca sa ai un liceu facut poti alege profilul filologie dar eu iti sugerez stiintele sociale. Tezele :
in clasa 9 la logica, romana, istorie
in clasa 10 la psihologie, romana, istorie
in clasa 11 la economie, romana, istorie
in clasa 12 la filozofie, romana, istorie
Sper sa ai noroc si note bune oriunde te-ai duce.
Sarbatori fericite si un an nou plin de realizari!

3 răspunsuri:
| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Mai intai asteapta sa vezi rezultatele de la examenele din vara... nu-ti poti face planuri de pe acum, cel putin asa gandesc, deoarece daca iei la alea note mici nu mai intri tu la Iorga, unde se intra cu medie foarte mare, p.s nu-ti recomand licee gen Iorga unde sunt numa' fitosi si prosti gramada(am cunostinte) happy cat despre profil, unde-ti place tie, daca nu esti hotarata si nu-ti place nimic alege un liceu cu profil mai usor...; d. (eu tot a8a sunt ) asteapta sa vezi media finala, ca licee in Bucuresti sunt garla, gasesti peste tot cu orice medie. Bafta si sarbatori fericite!

| MariaRawr a răspuns:

Buna! Si eu sunt tot in clasa a 8-a, si eu a gandesc la liceu. u ti-asputea da sugestii, avand in vedere ca nu iti stiu media(pe clasele 5-7). Eu una am in vizor : Lazar, Cosbuc, Spiru, Sava, Hasdeu, Viteazu. Dar daca ai media mai micuta, du-te la:Alexandru Ioan Cuza, Eminescu, Elena Cuza, Benjamin Franklin, Dante, Caragiale, Cervantes, Madgearu. Si, daca vrei la drept, si iti place si psihologie. Du-te pe sociale! Sper ca te-am ajutat! :*

| diaadb explică:

Sociale*