| Ela35271 a întrebat:

Am terminat clasa a 12a si vreau să mă înscriu la facultate.
In clasa a 10a m-am transferat, iar clasele 11-12 le-am făcut la alt liceu, acum mi s-a eliberat foaia matricola si mediile sunt sunt doar pe ultimele doi ani. Trebuie sa cer foaia matricola și de la celalalt liceu pentru înscriere la facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa transfer liceul trebuia sa solicite dosarul tau de la liceul anterior, astfel ca ar fi trebuit sa-ti dea foaia matricola pe toti anii de liceu.
Daca nu a facut-o inseamna ca nu a solicitat dosarul si atunci va trebui sa mergi tu la liceul anterior si sa soliciti foaia matricola pe cei 2 ani facuti acolo.

| Ela35271 explică (pentru Ioandelasal):

Chiar dacă primi doi ani au fost făcuți la profesională?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ela35271):

Chiar si atunci, liceul nu este doar de 2 ani.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un liceu cu puturosi. Si eu am facut la 2 licee (2 ani la fiecare) dar ultimul liceu mi-a dat foaia matricole completa.