| RobertRby93 a întrebat:

Am trecut in clasa a 12-a si sunt pe profil uman-filologie-bilingv engleza. De ceva timp ma tot gandesc la medicina, la chirurgie generala. Imi puteti spune va rog pe ce trebuie sa ma axez in acest an ca sa pot da la medicina? Ce materii trebuie sa stiu foarte bine?

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

bio, kimie.
nu sunt sigura daca si pe fizica trebuie sa te axezi.
insa o sa iti fie cam greu. ar fi trebuit sa te duci la stiintele nat.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu am zis ca trebuie sa se mute la alt profil!
grea e limba romana nu?

| RobertRby93 explică:

Nici nu se pune problema de mutat la alt profil : sunt deja in clasa a 12-a si nu mi-as schimba colegii pentru nimic in lume. Ma intereseaza doar materiile din care se da admitere la medicina de obicei, deoarece vreau sa studiez afara, nu in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te transferi la nicio porcarie de stiinta!
Trebuie doar sa mai pui osul la bataie si sa inveti chimia si biologia mai bine! Astea sunt mai importante daca vrei sa dai la medicina!
Pa!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ti-am zis eu tie ceva mai @Coryx? Daca te exprimi aiurea asta nu ma priveste pe mine! Verifica si tu ce scrii inainte sa postezi ceva!
Oki?winking